norelem mozgat – 26000
°
A norelem 26000 termékcsoportja hét kategóriába sorolható:
- Nyomórugók
- Elasztomer rugók
- Gumiütközők
- Csillapító lemezek
- Rezgéscsillapító géplábak
- Gázrugók
- Lengéscsillapítók
Nyomórugók
A norelem nyomórugók króm-szilícium-acél-ból készült négyszögletes profilú huzalból készülnek. A tekercselt nyomórugó néven is ismert nyomórugók tekercselése olyan, hogy a rugó nyomásra reagál.
A Nyomórugók 10-25 mm-es átmérővel és 25-305 mm-es hosszúságban kaphatók. Akár 230°C-os üzemi hőmérséklet mellett is alkalmazhatók. A norelem nyomórugók speciális profilja rendkívül nagy változó vagy állandó teherbírással rendelkezik.
Az árukínálatban négy különböző nyomórugót különböztetünk meg. Ezért az egyes tekercselt nyomórugók négy színcsoportba oszthatók. A rugótípust a szükséges terhelhetőség szerint határozzuk meg.
Zöld – kis terhelés
Kék – közepes terhelés
Piros – nagy terhelés és
Sárga – rendkívül nagy terhelés
A nyomórugók jellemzői, mint pl. hosszúság, átmérő, erő és szín, megfelel az ISO 10243 szabványnak. Ebben a szabványban, többek között a négyszögletes keresztmetszetű nyomórugók beépítési méreteit és tűréseit határozzák meg.
Mindegyik nyomórugó, a zöldtől kezdve a sárgáig, azonos hosszúságokban és átmérőkkel kapható. Ily módon a csere egyszerű, akkor is, ha más terhelési fokozat szükséges.
A szerszám- és gépgyártási felhasználáson kívül a nyomórugókat a készülékgyártásban is alkalmazzák. A sokoldalú felhasználási lehetőségek révén a nyomórugók az ipar mindennapi használati tárgyai. Alapvetően viszont elmondható, hogy a nyomórugók olyan helyeken kerülnek felhasználásra, ahol géprészeket kell mozgatni.
Elasztomer rugók
Az elasztomer rugók tompítják és csillapítják a lég- és testhangot. Ezért a rugó mozgatott tömegek fékezésére és rezgéskeltők szigetelésére szolgálnak. Nagy mechanikus teherbírással és hosszú élettartammal tűnnek ki. Az elasztomer rugók kemény beállítás esetében is nagy ütközési rugalmasságot mutatnak.
Az elasztomer rugók nem igényelnek karbantartást, ezért elsősorban gazdaságosak!
A fent említett előnyökön kívül külön meg említeni, hogy az elasztomer rugók nagy túlterhelés mellett sem törnek el. Ez a tulajdonság az emberek és a gépek védelmét szolgálja.
Olaj- és zsírállóság teszik teljessé az elasztomer rugók jellemzőit. A norelem elasztomer rugók minőségi követelményei megfelelnek a DIN ISO 10069-1 szabványnak.
A norelem termékválasztékában a következő elasztomer rugókat kínálja:
Gumiütközők
A gumiütközők a csillapítóelemek termékcsaládjába tartoznak. Az elasztikus alátámasztások az iparban a legszélesebb körben elterjedt konstrukciós és szabványelemeknek számítanak. Ezért a gumiütközőket a legkülönbözőbb területeken használják. Az ütközők tompítják és csillapítják a gép rázkódásait és elnyelik a kinetikai energiát.
A norelem gumiütközők kiváló ütéstompító és -csillapító hatásukkal, valamint robusztus kivitelükkel tűnnek ki.
Ezek a tulajdonságok elsősorban az ismétlődő ütőerőknél és gyorsulások végütközőjeként jelentenek nagy előnyt.
A megfelelő gumiütköző kiválasztásakor a következők tényezőkre kell ügyelni:
A gumiütközők a nyíró terhelésekkel szemben kevésbé ellenállóak, mint a nyomó igénybevételekkel szemben.
A norelem különböző keménységi fokozatú gumiütközőket kínál. A természetes kaucsuk, acél és nemesacél kombinációja megbízható csillapítást és hosszú élettartamot garantál.
A norelemnél mind belső, mind külső menetes gumiütközők rendelhetők, egészen az Ön igényei szerint. A norelem a különböző gumiütközőket „Gumiütköző típusokba" sorolja. A típus alapján látható, hogy az adott menetes gumiütköző milyen helyeken használható a gépben, ill. az iparban.
Az áruválaszték a következő gumiütközőket tartalmazza:
- A termékcsoportok szerint a gumiütközők A típus mindkét oldalon külső menettel rendelkeznek.
- B típus belső menettel és az ellenkező végén külső menettel rendelkeznek.
- A termékcsoportban "Gumiütközők C típus" a gumiütközők mindkét végén belső menet található.
- A gumiütköző D típus külső menettel rendelkezik, továbbá a látható felületén természetes kaucsuk bevonat található lökésgátlóként, amely a mozgatott tömeg rugózási útjának korlátozására szolgál.
- A Gumiütköző E típus egyedül a belső menetben különbözik a D típustól.
Csillapító lemezek
A csillapító lemezeket egyedi lökésterhelések tompítására alkalmazzák. Tehát ott, ahol a rezgés elkezdődik és a lehető leggyorsabban tompítani kell.
A norelem csillapító lemezek cellás poliéteruretánból készülnek. Ennek az anyagnak köszönhetően a csillapító lemezek kibírják a lökésszerű terheléseket és hatékonyan elnyelik a tartós terheléseket.
A lemezeket egyszerűen felragasztják. Így a csillapító lemezek egymás mellé helyezésével növelhető a csillapító felület. De ha a felület mégis túl nagynak bizonyul, akkor a csillapító lemezek utólag is méretre igazíthatók.
A csillapító lemezek sűrűségét színnel jelölik. A különböző színek jelentése:
- Piros = puha (sűrűség 165 kg/m³)
- Zöld = közepes (sűrűség 460 kg/m³)
- Bordó = kemény (sűrűség 1000 kg/m³)
Rezgéscsillapító géplábak
A norelem rezgéscsillapító géplábak olyan rezgéscsillapítók, amelyeket gépek és berendezések rezgésének és zajának csökkentésére használnak. Gép- és berendezéselemek csatlakozási pontjaira szerelik a rezgések és zajok átvitelének csökkentésére. A rezgéscsillapítók elasztikus anyagból készülnek, amely a rezgésenergiát elnyeli és a rendszer más részeire való átvitelt megakadályozza.
A rezgéscsillapító géplábak fontos elemek a gépgyártásban, mert a rezgések elnyelésével meghosszabbítják a gépek élettartamát.
A norelem rezgéscsillapító géplábakat kifejezetten a gépgyártóipar követelményeinek megfelelően fejlesztettük ki. Kiváló minőségű anyagokból készülnek, hosszú élettartamúak, rendkívül ellenálóak vibrációkkal és rezgésekkel szemben. Ezenkívül könnyen beszerelhetők és hozzáigazíthatók különböző típusú gépelemekhez.
Az áruválaszték a következő kiviteleket tartalmazza:
- tengelyirányban csillapító
- tengelyirányban enyhén csillapító
- sugárirányban csillapító
- sugárirányban csillapító, kemény
Gázrugók
A gázrugók nagy erőráfordítás nélkül tömegeket ellenőriznek, fékeznek és mozgatnak. A szerkezettechnikában csapóajtók, fedelek vagy burkolatok mozgásának fékezésére (nyitás, zárás és állítás) használhatók. A nagy korrózióállóság és csekély karbantartási igény révén a gázrugók igen előnyös megoldást nyújtanak a tervezőknek. A gázrugókat a gép- és berendezés-, valamint a készülékgyártásban alkalmazzák. De ugyanúgy megtalálhatók a bútoriparban, a háztartási és sporteszközökben, továbbá az autóiparban.
A norelem gázrugókat nitrogénnel és olajjal töltik fel és -20°C és +80°C közötti üzemi hőmérséklet mellett használhatók.
A nemesacél gázrugók olajat tartalmaznak, amely megfelel a 21 CFR 178.3570 FDA előírásnak. Így a nemesacélból készült gázrugók az élelmiszerfeldolgozó iparágakban is használhatók.
Lengéscsillapítók
A lengéscsillapítók mozgatott tömegek gyors és kíméletes lefékezésére szolgálnak. Alkalmasak kezelőeszközökben, forgó és lengő egységekben, lineáris hengerekben és sok más ipari alkalmazásban - különösen az automatizálásban. A csillapítókat főleg gépekben és berendezésekben használják mozgások csillapítására és rezgések csökkentésére. A komponensek terhelésének csökkentése révén a gépek és berendezések élettartamának növelésére is alkalmasak.
A lengéscsillapítók az energiamegmaradás fizikai elve alapján működnek. Felveszik az anyag energiáját és a súrlódáson keresztül (belső olajáramlás) a kinetikai energiát hővé alakítják. Az így keletkező hőenergia a lengéscsillapítóban lévő hengertesten keresztül a környezetbe távozik.
A norelem lengéscsillapítók különböző méretben és kivitelben kaphatók és számos alkalmazásban használhatók.
A norelem lengéscsillapítók acélból vagy nemesacélból készülnek és -50 °C és +120 °C közötti hőmérséklet-tartományra alkalmasak.