Önbeálló támaszok a norelemtől
Az önbeálló támaszok fontos komponensek olyan felhasználásoknál, ahol a rezgések csökkentése és a mozgásellenőrzés központi szerepet játszik. A norelem az önbeálló támaszok széles palettáját kínálja, amelyek különböző kivitelekben és anyagokból készülnek az Ön egyéni igényeinek kielégítésére.
Milyen önbeálló támaszok állnak rendelkezésre?
Önbeálló támaszok lelapolt golyóval
A norelem önbeálló támaszok anyaga
Mi is az önbeálló támasz?
Hogyan működik egy önbeálló támasz?
Az állítható önbeálló támasz sajátosságai
Mikor alkalmaznak állítható önbeálló támaszt?
Milyen állítható önbeálló támaszok léteznek?
A norelem önbeálló támaszok különböző kivitelei
Az önbeálló támaszok különböző menetméretekben, támasztófelülettel és különböző külső átmérővel kaphatók. Választhat bordázott, gyöngyszerű, sík és érdes támasztófelületek között.
A menetméretek az M3-tól kezdve az M4, M5, M6, M8, M10; M12, M16, M20 méreten keresztül egészen az M24-es méretig terjednek.
A norelem különböző kivitelű támaszokat kínál. Közöttük megtalálhatók az önbeálló támaszok O-gyűrűvel vagy dőlésszöggel, állíthatók vagy önállóan visszaálló kivitelben. A változatos kivitelek között megtalálja a speciális igényeinek megfelelő megoldást.
Az önbeálló támaszokban az O-gyűrűk elősegítik a mozgások és rezgések hatékony elnyelését és csökkentését. Továbbá az O-gyűrű tartja a golyót és megakadályozza a szennyeződés és idegen részecskék behatolását.
A dőlésszögű önbeálló támaszok állíthatók, így precíz beállításra és pozicionálásra alkalmasak. A norelem termékkínálatában 12°, 14° és 20°dőlésszögű önbeálló támaszok találhatók.
Önbeálló támaszok lelapolt golyóval
A lelapolt golyóval rendelkező önbeálló támaszok speciális típust képviselnek. A gömbcsukló, ill. a golyóscsapágy különleges formájával tűnik ki. A teljes gömb alakú golyó helyett lelapolt felületű golyóval rendelkeznek. Ezt az önbeálló támasz házának speciális résébe vagy pontjába helyezik.
A lelapolt golyós önbeálló támaszokat olyan helyeken használják, ahol korlátozott, célirányos mozgásszabadság, viszont a többi irányba a stabil helyzet megtartása szükséges.
A norelem önbeálló támaszok anyaga
Az anyagok tekintetében a norelem önbeálló támaszok sokféle kiváló minőségű anyagból készülnek, többek között nemesacélból, acélból és nemesíthető acélból. A változatos anyagokból készült támaszok kielégítik a mindenkori felhasználás speciális követelményeit, nagyfokú tartósságot és teherbírást garantálnak.
Az acélból készült önbeálló támaszok ellenállóképesek. Az acél keménységénél fogva kiválóan alkalmas teherhordó konstrukcióknál.
A nemesacél önbeálló támaszok az acél támaszokkal ellentétben korrózió- és hőállóak. Hosszú élettartammal és vezetőképességgel tűnnek ki.
A nemesíthető acél is nagy szilárdsággal rendelkezik. A hőmérséklet emelkedésével viszont a nemesíthető acél szilárdsága csökken, ezért a nemesíthető acélból készült támaszok nem alkalmasak magas hőmérsékleteknél.
Mi is az önbeálló támasz?
Az önbeálló támasz egy speciális eszköz, amely különböző felhasználásoknál a mozgások és rezgések szigetelésére és korlátozására szolgál. Az önbeálló támasz kiegyenlíti az egyenetlen, ill. nem párhuzamos felületeket. Legtöbbször ütközőként, támaszként vagy nyomódarabként kerül felhasználásra. Ezenkívül szorítóelemekbe is beépíthető.
Az önbeálló támaszt ház veszi körül, amelyben egy mozgó elem felveszi és fékezi a rezgéseket. Sokoldalúan alkalmazható és számos iparágban és területen kerül felhasználásra. Az önbeálló támaszok sokoldalúan használhatók az iparban - úgy közbülső elemként automatikus munkadaraboknál, mint akár öntött alkatrészek megmunkálásánál. Alkalmazhatók tárgyak beszorítására, befogására vagy megtámasztására, akár egymáshoz viszonyítva nem párhuzamosan futó felületeknél is.
Hogyan működik egy önbeálló támasz?
Az önbeálló támasz a mozgáselnyelés elve alapján működik. Ha rezgés vagy mozgás hatást gyakorol az önbeálló támaszra, akkor a ház belsejében lévő elem mozog és elnyeli a kinetikai energiát. A rezgést vagy mozgást lefékezi, így az nem továbbítódik a környező berendezésre.
Az állítható önbeálló támasz sajátosságai
Az állítható önbeálló támaszok ezenkívül beállíthatók és az ellenőrző funkcióval is rendelkeznek. Lehetővé teszik a precíz beállítást és pozicionálást. Ez különösen fontos olyan felhasználásoknál, ahol pontos beállításra van szükség.
Mikor alkalmaznak állítható önbeálló támaszt?
Az állítható önbeálló támaszokat olyan esetekben használják, amikor precíz beállítás vagy dőlésszög szükséges az optimális teljesítmény elérése érdekében. Az állítható megoldások rugalmas felhasználást kínálnak és a felhasználónak lehetővé teszik, hogy rendszerét a speciális követelményeknek megfelelően állítsa össze.
Tehát magától értetődik, hogy ezek a termékek szinte minden területen megtalálhatók. Többek között a gépgyártásban, építőiparban, hídépítésben, valamint hangszigetelésben.
Milyen állítható önbeálló támaszok léteznek?
A klasszikus állítható önbeálló támaszok mellett a norelem termékkínálatban O-gyűrűvel rendelkező állítható támaszok is találhatók. Közöttük a következő termékek:
- önbeálló támasz, állítható, O-gyűrűvel
- önbeálló támasz, állítható, O-gyűrűvel és belső hatszög kulcsnyílással
- önbeálló támasz, állítható, O-gyűrűvel és cserélhető betétekkel
- önbeálló támasz, állítható, O-gyűrűvel, cserélhető betétekkel és belső hatszög kulcsnyílással
A norelem az Ön kompetens partnere
Kérdései vannak változatos termékeinkkel kapcsolatban vagy bizonytalan abban, melyik önbeálló támasz felel meg pontosan az Ön munkadarabjához?
Lépjen velünk kapcsolatba. Tapasztalt csapatunk rendelkezésére áll bármely kérdésben.